عضو سابق شوراي عالي استان‌ها عنوان كرد: عدم آگاهي؛ دليل زنانه شدن وجه اعتياد

  عضو سابق شوراي عالي استان‌ها با اشاره به لزوم راه‌اندازي سازمان‌هاي مردم نهاد جهت تقويت عزت نفس گفت: گم كردن راه زندگي توسط زنان و دختران و عدم آگاهي آنان دست به دست هم داده تا شاهد آفزايش آمار اعتياد در ميان اين قشر از جامعه باشيم.  
1394/11/24

طاهره مجيدي در در گفت‌وگو با روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهارداشت: رويكردي كه وزير كشور و دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر مبني بر اجتماعي شدن رويكرد مبارزه با مواد مخدر مطرح كرده است بسيار خوب به نظر مي‌رسد و در صورت اجراي كامل و جامع مي‌تواند نتايج اثربخشي را در حوزه كاهش اعتياد به همراه داشته باشد. تجارب مختلف نيز مويد اين مسئله است كه هركجا كه به صورت اجتماعي مردم و مسئولان با هم همكاري داشته‌اند، موفقيت‌ها زياد بوده و اهداف زودتر و مطلوب‌تر محقق شده است.

وي افزود: سال‌ها پيش بنده در يك خيريه جهت ترك اعتياد معتادان با نام بهشت فعاليت داشتم كه اقدامات در اين خيريه كه يك سازمان مردن نهاد بود بسيار موثر واقع مي‌شد الان نيز معتقدم كه نقش سازمان‌هاي مردم نهاد در پيشگيري از اعتياد و درمان آن مي‌تواند بسيار مهم باشد. اجتماعي شدن زماني كه از طريق سازمان‌هاي مردم نهاد صورت گيرد نتايج بيشتري را بيشتر از تمركز بر فعاليت دستگاه‌هاي دولتي دارد.

عضو سابق شوراي عالي استان‌ها با اشاره به اينكه در حال حاضر اعتياد وجه زنانه پيدا كرده است، افزود: مهمترين علت اين مسئله عدم اطلاع و آگاهي زنان نسبت به موضوع مواد مخدر سنتي و صنعتي و عوارض جبران ناپذير آن است. اين موضوع شبيه جرمي است كه توسط كودكان به وقوع مي‌پيوندد. اينكه شاهد اين مسئله باشيم كه حتي خيلي اندكي در آرايشگاه‌هاي زنانه مواد مخدر با رنگ و لعاب مختلف به زنان و دختران ارائه شود، قابل قبول نيست. اگر خلاء قانوني وجود دارد بايد رفع شود و متخلفان هرچه سريع‌تر به مجازات خود برسند.

مجيدي ادامه داد: گم كردن راه زندگي توسط زنان و دختران و عدم آگاهي آنان دست به دست هم داده تا شاهد افزايش آمار اعتياد در ميان اين قشر از جامعه باشيم. متاسفانه عزت نفس زنان در حال از دست رفتن است و اين موضوع در بين آنها بسيار كم رنگ شده است. البته اين مسئله تنها به زنان مرتبط نبوده و مردان نيز سهم زيادي دارند. مردان امروزي نسبت به گذشته حساس تر به زيبايي زن بوده و بسياري از مواقع از نقش مادر، همسر و كارمند بودن زنان غافل اند.