درمان ایدز در کودکان کار به کجا رسید؟

1395/8/9

درمان ایدز در کودکان کار، موضوعی بحث برانگیز است که تا چندی پیش متولی مشخصی برای آن تعیین نشده‌ بود، اما با توجه به اظهارات رییس اداره ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، به نظر می‌رسد این مشکل در حال حل شدن است و در آینده‌ای نزدیک تکلیف درمان ایدز در این کودکان مشخص خواهد شد.

دکتر پروین افسر کازرونی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: سازمان بهزیستی قصد دارد مراکزی را برای مشاوره، آزمایش و درمان بیماری ایدز در کودکان کار و خیابان ایجاد کند و وظیفه وزارت بهداشت نیز تدوین دستورالعمل‌های لازم برای این مراکز است.

وی در خصوص آخرین وضعیت ارائه خدمات مشاوره، آزمایش و درمان ایدز در کودکان کار و خیابان توضیح داد و گفت: متولی کودکان کار و خیابان، سازمان بهزیستی و شهرداری‌ها هستند. وزارت بهداشت نیز می‌تواند راهنمایی و دستور العمل‌های لازم برای پیشگیری، ارائه خدمات مشاوره‌ای، آزمایش و در صورت ابتلا به بیماری، مراقبت و درمان این کودکان را ارائه کند.

کازرونی تاکید کرد: وزارت بهداشت مراکزی ویژه جهت ارائه این خدمات به کودکان کار و خیابان ندارد؛ چرا که متولی آنها وزارت بهداشت نیست اما تاکید می‌کنم که جهت ارایه خدمات مربوطه به آنها، هر خدمتی لازم باشد را ارایه می‌کنیم. رییس اداره ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، از برنامه سازمان بهزیستی برای راه‌اندازی مراکز درمان، مشاوره و آزمایش ایدز ویژه کودکان کار خبر داد و افزود: سازمان بهزیستی در حال راه‌اندازی این  مراکز است و در عین حال با وزارت بهداشت هماهنگی‌های لازم را برای آموزش، مشاوره و انجام آزمایش ایدز انجام می‌دهد. در واقع این وزارتخانه دستورالعمل‌های آن را تدوین می‌کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا