همکاری وزارت کشور، وزارت بهداشت و دفتر ایدز سازمان ملل

1396/2/26

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی وزارت کشور، رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور امروز (دوشنبه) در این مراسم با بیان این که این تفاهم‌نامه می تواند گام موثری برای رسیدن به راهکارهای مقابله با ایدز باشد، گفت: پیشرفت و توسعه همه جانبه کشورها مستلزم تمرکز بر سرمایه‌های انسانی است. قانون، عرف و باورهای دینی مردم می تواند مبنایی برای رسیدن به جامعه‌ای سالم چه به لحاظ جسمانی و چه به لحاظ روحی و روانی باشد.
سید رمضان شجاعی کیاسری افزود: ظرفیت‌های خوبی در کشور برای مقابله با بیماری ایدز وجود دارد و ما با استفاده از ظرفیت‌های وزارت کشور و سایر دستگاه‌های متولی باید کاری کنیم که بندهای این تفاهم‌نامه روی کاغذ نمانده و اجرایی شود. در ایران تجارب و آموزه‌های علمی و پژوهشی وجود دارد که می تواند تضمین‌ کننده راهکارهای اساسی برای رسیدن به هدف ما یعنی رساندن مرگ و میر ناشی از ایدز به صفر باشد.
شجاعی کیاسری خاطرنشان کرد: مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور مرکز ثقل وزارت کشور، وزارت بهداشت و دفتر ایدز سازمان ملل است. مهار بیماری ایدز یکی از دغدغه‌های وزارت کشور است و با همکاری و هماهنگی باید دنبال ارائه راه‌ حل ‌های اجرایی قابل تحقق برای مقابله با بیماری ایدز باشیم.
در ادامه درودیان نماینده دفتر ایدز سازمان ملل متحد در تهران گفت: بیماری ایدز نه فقط یک بیماری بلکه یک مساله اجتماعی است بنابراین حضور فعالان اجتماعی برای مقابله با ایدز ضروری است. ما دنبال به صفر رساندن بیماری ایدز هستیم . فعالیت هایی هم که تاکنون انجام شده بیانگر این است که با سرعت به سمت حذف انتقال بیماری ایدز از مادر به جنین هستیم.
وی با تاکید بر این که در جهت پیشگیری از بیماری ایدز اقدام بیشتری داشته باشیم، تصریح کرد: دسترسی به جمعیت‌هایی که در معرض خطر هستند باید تسهیل شود.
درودیان تصریح کرد: این تفاهم‌نامه می‌تواند ما را به هدف خود نزدیک‌تر کند اما باید بدانیم این تفاهم‌نامه یک مقدمه است و ما باید برنامه‌های بزرگ‌تری را دنبال کنیم. وزارت کشور یکی از دست‌اندرکاران اصلی کنترل کننده ایدز در ایران است و باید دنبال گسترش این همکاری ها باشیم.
در این مراسم نمایندگان وزارت کشور، وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، سازمان‌های مردم‌نهاد، شهرداری‌ها به بیان نکات مورد نظر خود برای بهتر اجرا شدن تفاهم‌نامه همکاری وزارت کشور، وزارت بهداشت و دفتر ایدز سازمان ملل متحد در تهران با هدف کنترل و درمان ایدز در ایران پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایرنا