27 ژوئن، روز ملی آزمایش اچ آی وی

1396/4/6

هر ساله، در 27 ژوئن، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ،(AIDS.gov) و سایر نهادهای ملی و محلی در سراسر کشور، روز ملی تست HIV را سازماندهی می کنند تا مردم را در تمام سنین تشویق کنند تا HIV را آزمایش کنند و بدانند وضعیت آنها چیست. روز ملی آزمایش اچ آی وی (NHTD) یک رضایت سالانه برای تشویق مردم در تمام سنین برای آزمایش HIV و شناخت وضعیت آنها است.

روز ملی آزمایش اچ آی وی در سال 1995 توسط انجمن ملی افراد مبتلا به ایدز در پاسخ به تعداد روزافزون عفونتهای اچ آی وی در جوامع رنگین پوست و دیگر جوامع شدیدا تحت تاثیر قرار گرفت. بیش از حد بسیاری از مردم نمی دانند که HIV دارند. در اواخر سال 2014، 1.1 میلیون نفر از افراد 13 ساله و بالاتر از اچ آی وی در ایالات متحده زندگی می کردند، از جمله 166،000 (15٪ یا 1 در 7) نفر که عفونت آنها تشخیص داده نشده بود.

تست موفقیت آمیز اولین قدم برای شناسایی HIV است. اگر شما اچ آی وی داشته باشید، مراقبت های پزشکی و مصرف داروها به طور مرتب کمک می کند تا زندگی طولانی تر، سالم تر زندگی کنید و همچنین شانس انتقال HIV به دیگران را کاهش دهید.

تست تنها راه برای آمریکایی هایی است که با HIV شناسایی نشده اند که می دانند وضعیت HIV خود را دریافت می کنند و به مراقبت می رسند. CDC برآورد می کند که بیش از 90 درصد از همه عفونت های جدید را می توان با آزمایش مناسب و اتصال افراد مبتلا به اچ آی وی برای مراقبت از خود پیشگیری کرد. آزمایش HIV زنده می کند! این یکی از قوی ترین ابزار در مبارزه با اچ آی وی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روز ملی تست اچ آی وی و نحوه آژانس شما می توانید اینجا را مطالعه کنید.

منبع: مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها