هشدار جدی استاندار کرمانشاه: پروتکل‌ها رعایت نشوند، کرمانشاه دوباره گرفتار وضعیت قرمز می‌شود

1399/6/1

استاندار کرمانشاه روز یکشنبه (یکم شهریور ماه) در نشست ستاد مقابله با کرونا  گفت: پروتکل های بهداشتی باید در آیین های عزاداری بادقت رعایت شود.

مهندس بازوند هشدار داد: اگر پروتکل‌ها رعایت نشوند، کرمانشاه دوباره گرفتار وضعیت قرمز می‌شود

وی اظهار داشت :گزارش های دانشگاه علوم پزشکی و مشاهدات میدانی نشان می دهد متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهر کرمانشاه نسبت به یک ماه گذشته ضعیف شده است. 

مهندس بازوند گفت: از مردم خواهش می کنیم به خاطر رعایت حال پزشکان و پرستاران _ که ماه هاست در شرایط سخت و ویژه کاری به سر می برند _ پروتکل ها رعایت کنند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد:تاکسی یک وسیله حمل و نقل فراگیر است و از رانندگان  تاکسی انتظار می رود هم خودشان ماسک بزنند و هم لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی را به مسافران با جدیت گوشزد کنند.

وی گفت:پلیس به عنوان  یک الگو برای مردم محسوب می گردد و  استفاده از ماسک توسط این مجموعه در سطح شهر، موجب تشویق مردم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی می شود


مهدی محمدی رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از فوت چهار کرمانشاهی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد و اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ بیمار جدید در بیمارستان‌های استان بستری شده و ۲۴ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.


وی افزود: طی شبانه روز گذشته ۴ نفر از هم استانی‌ها با تشخیص قطعی ابتلاء به کرونا در استان کرمانشاه جان خود را از دست داده‌اند و جمع موارد فوت از ابتدای اپیدمی تا کنون ۵۰۵ نفر می‌باشد.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: تست کرونای ۱۸ بیمار بستری در مراکز درمانی استان کرمانشاه در شبانه‌روز گذشته مثبت اعلام شد و جمع موارد مثبت بستری از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون به سه هزار و ۴۰۴ نفر رسید.

وی گفت: از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون در استان کرمانشاه ۱۰ هزار و ۴۵۹ نفر بستری و ۹ هزار و ۷۴۰ نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

 

 

مرجع رسمی اطلاعات و آگاهی در استان کرمانشاه پیرامون بیماری کرونا 

ID@k_health

 

منبع: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه