انجام مراسم عزاداری محرم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی

1399/6/1

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین( ع) گفت:مراسم عزاداری محرم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی در استان انجام می شود.

دکتر محمودرضا مرادی در جلسه امروز (اول شهریور) ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا استان کرمانشاه گفت:پس از فتوای رهبر معظم انقلاب و فرمایشات ایشان در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم سوگواری محرم این دستورالعمل ها از سوی همه مداحان و مسئولین هیات ها رعایت می شود.

 
وی با بیان اینکه خوشبختانه روز گذشته هیچ مورد فوتی در اثر ابتلا به کرونا در استان نداشتیم و روند ابتلای بیماری در استان نزولی و رو به کاهش است اظهار داشت:به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی و بویژه  استفاده  از ماسک وضعیت در استان رو به بهبود است، اما نباید از وجود بیماری در استان غافل شویم، چرا که در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل ها احتمال افزایش شیوع  بیماری کرونا در استان وجود دارد. 
 

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مردم خواست تا جدیت بیشتری در بحث رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک داشته باشند تا دوباره شاهد افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر کرونا نباشیم و دوباره به وضعیت قرمز این بیماری برنگردیم.


دکتر مرادی در ادامه با تبریک فرارسیدن روز پزشک (اول شهریور) گفت: امسال در حالی روز پزشک را گرامی می‌داریم که 200 نفر از مدافعان سلامت به شهادت رسیده‌اند، مدافعانی که 60 درصد آنها پزشک بودند، اما برای دفاع از سلامت کشور و مردم جان خود را فدا کردند.

وی افزود: از دست دادن این نیروهای نخبه و ارزشی یعنی از دست دادن بخشی از سرمایه این کشور و از مردم می خواهیم برای حفظ جان این مدافعان سلامت حتما پروتکل‌ها را رعایت کنند.

دکتر مرادی همچنین اشاره ای هم به برگزاری کنکور سراسری در استان داشت و با "قابل قبول" دانستن وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه های آزمون سراسری گفت: خوشبختانه با افزایش دو برابری حوزه ها، آزمون سراسری در کرمانشاه به نحو خوب و قابل قبولی برگزار شد.

وی افزود: فاصله گذاری ها در حوزه ها به خوبی رعایت شد و پروتکل های بهداشتی هم به نحو خوبی در محل آزمون به اجرا درآمد.

رئیس دانشگاه به برگزاری نماز جمعه در تمامی شهرستانهای استان بجز یک شهرستان هم اشاره کرد وافزود: خوشبختانه رعایت پروتکل ها در محل برگزاری نماز جمعه به خوبی انجام شده و امیدواریم هفته های آتی وضع کرونا بهتر شده و بتوانیم هر جمعه شاهد برگزاری نماز جمعه در سطح استان باشیم.

مرجع رسمی اطلاعات و آگاهی در استان کرمانشاه پیرامون بیماری کرونا

ID@k_health

منبع: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه