ضرورت عزم همگانی برای عبور از بحران کرونا

  معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: ضرورت عزم همگانی برای عبور از بحران کرونا معاون درمان وزارت بهداشت، با بیان اینکه تنها راه درمان بیماری کرونا رعایت موارد بهداشتی است، گفت: اگر به این بیماری کم توجهی کنیم موج سوم کرونا با شدت بیشتری بروز می کند.  
1399/6/6

به گزارش وبدا به نقل از مهر، دکتر قاسم جان بابایی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا در محل دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه کرونا همچنان در سطح کشور جولان می‌ دهد، عنوان کرد: بیماری کرونا لاعلاج نیست و مردم با رفتار عاقلانه خود می‌ توانند این بیماری را از بین ببرنند.
 
دوری از هرگونه تجمعی
 
وی با بیان اینکه مردم می‌ توانند با رفتارهای طبیعی به ریشه کنی این بیماری شوم کمک کنند، اظهار کرد: دوری از هر گونه تجمع به کاهش این بیماری کمک شایان خواهد کرد.
 
معاون وزارت درمان وزارت بهداشت، با بیان اینکه تنها راه درمان بیماری کرونا رعایت موارد بهداشتی است، گفت: اگر به این بیماری کم توجهی کنیم موج سوم کرونا با شدت بیشتری جولان می‌دهد.
 
دکتر جان بابایی با بیان اینکه در حوزه ارائه خدمات درمانی و کادر درمانی مشکلی نداریم، تاکید کرد: باید زیر ساخت‌ ها برای مقابله با بیان این بیماری تقویت شود.
 
وی با بیان اینکه برای بیماری‌ های ویروسی یا باید واکسن تولید شود و یا ویروس ضعیف شده و تغییر ساختار دهد، ابراز کرد: تا کنون هیچ درمان دارویی قطعی برای کرونا کشف نشده است.
 
معاون درمان وزارت بهداشت، با بیان اینکه سالمندان و افراد با بیماری‌ های زمینه‌ای و بیماران خاص در خطر بیشتر بیماری کرونا هستند، تاکید کرد: کودکان و جوانان هم حلقه انتقال کرونا هستند که بایداین گروه بهداشت فردی و اجتماعی را بیشتر مد نظر قرار دهند.
 
دکتر جان بابایی عنوان کرد: کار پژوهشی زیادی در خصوص بیماری کرونا انجام شده و امیدواریم به برکت ماه محرم هر چه زودتر واکسن این بیماری کشف شود.
 
وی افزود: تثبیت و مهار کرونا در کشور منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم است و باید عزم همگانی برای عبور از این بحران مورد توجه قرار گیرد.
منبع: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی