رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا: نحوه جریمه متخلفین با تصمیم ستاد ملی کرونا تعیین می شود

  سی و هفتمین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با حضور حسین ذوالفقاری رییس کمیته و ایرج حریر چی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در سالن پیامبر اعظم(ص) در محل وزارت کشور با محوریت بررسی راهکارهای لازم برای کاهش مرگ و میرهای ناشی از بیماری کرونا برگزار شد.  
1399/7/15

به گزارش وبدا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این نشست، ذوالفقاری با اشاره به اینکه کرونا بیماری است که هنوز در کشور قربانی می گیرد، گفت: رعایت پروتکل ها و اصول بهداشتی تنها راهکار شناخته شده برای مهار این بیماری است.

وی در این خصوص گفت: در ایام منتهی به اربعین انتظار داریم  با توجه افزون تر مردم  عزیز کشورمان به مسائل بهداشتی، مانع از شیوع بیشتر این بیماری شویم.

رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر اینکه طبق گزارشهای وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور کاهش یافته است، گفت: طبق آمار دقیق وزارت بهداشت، از ۸۰ درصد رعایت اصول بهداشتی به رقمی در حدود ۶۰ درصد رسیده ایم.

وی اضافه کرد: این کاهش آمار بسیار نگران کننده است و باید برای این مساله تدبیر جدی داشته باشیم.

ذوالفقاری تصریح کرد: کار ما دراین کمیته همفکری و رسیدن به راهبردی کارآمد در مهار این بیماری است و برای همین باید بتوانیم بهترین تصمیمات ممکن را در خصوص مدیریت بیماری کرونا در کشور بگیریم.

موضوع جریمه شدن افرادی که حاضر به رعایت اصول بهداشتی نیستند؛ از دیگر موارد دستور کار  نشست امروز بود که در این خصوص مقرر شد، تصمیمات نهایی در خصوص افرادی که بیمار هستند ولی اصول بهداشتی را تعمدا رعایت نمی کنند از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا گرفته شود.

ذوالفقاری در پایان گفت: باید افراد را مجاب به رعایت اصول بهداشتی کنیم و مساله جریمه را به عنوان گزینه آخر در نظر بگیریم.

منبع: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی