توجه به اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی حوزه جوانان باید در اولویت کارها قرار گیرد

1400/3/3

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین تاکید کرد که توجه به اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی حوزه جوانان باید در اولویت کارها قرار گیرد.

علی رحمانی در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان البرز که به ریاست فرماندار و با حضور مشاور استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد، با اشاره به در معرض خطر بودن دانش‌آموزان و دانشجویان به عنوان نسل آینده‌ساز کشور به آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد، ضمن تاکید بر لزوم توجه ویژه به این قشر خواستار ورود جدی همه دستگاههای متولی از جمله آموزش و پرورش و روسای دانشگاههای استان به این حوزه شد.
وی افزود: شیوع مواد مخدر در سطح جامعه نگران کننده است و لذا دستگاهها با توان حداکثری و استفاده از ظرفیتهایی مردمی و سازمانهای فعال با اتخاذ تدابیر لازم نسبت به آگاهسازی از مضرات و آسیبهای ناشی از مصرف مواد مخدر و روانگردان اقدام لازم به عمل آورند.
دبیر شورا بیان کرد: سازمان‌های مردم نهاد به عنوان بازوان اجرایی می توانند نقش موثری در این زمینه ایفا کنند، لذا ارتباط با این سمن‌ها و واگذاری بخشی از برنامه های اجرایی از جمله برگزاری برنامه های آموزشی و آطلاع رسانی و.. می‌تواند موثر و کارساز باشد.
رحمانی همچنین به نقش مهم خیرین و بهره مندی از ظرفیت این قشر از جامعه نیز اشاره کرد و افزود: خیرین نیز نقش موثری در حمایتهای اجتماعی از بهبود یافتگان و خانواده های آنان می توانند داشته باشد، لذا دستگاه‌های حمایتی از این ظرفیت حداکثر بهره‌برداری به عمل آورند.
وی در پایان با اشاره به شیوع اعتیاد در حوزه زنان افزود: یکی از برنامه‌های سالجاری استان توجه به این قشر و برگزاری کارگاه‌های اموزشی برای آنان در سطح استان خواهد بود.

منبع: ستاد مبارزه با مواد مخدر