دیدار معاون دفتر یونیسف در ایران با استاندار کرمانشاه/ افتتاح اولین مرکز مهارت آموزی و توانمندسازی سازمان ملل در کرمانشاه

1400/5/13

استاندار كرمانشاه گفت: گسترش مراكز مهارت آموزي و توانمندسازي با رويكرد كاهش آسيب هاي اجتماعي ضمن كمك به اشتغالزايي سبب مصون ماندن و دوري نوجوانان و جوانان آسيب پذير از معضلات اجتماعي مي شود.

 

 به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كرمانشاه؛ «هوشنگ بازوند» در ديدار با معاون دفتریونیسف كه براي افتتاح اولین مرکز حرفه آموزی، توانمندسازی، بهزیستی و کارآفرینی اجتماعی جوانان و نوجوانان به كرمانشاه سفر كرده بود؛ اظهار داشت: براي تقويت فرهنگ كار و تلاش احداث اين مركز با شعار انتقال از مدرسه به محيط كار اقدام بسيار ارزنده اي است و اميدوارم اين تعامل و همكاري يونيسف سبب كاهش آسيب هاي اجتماعي در استان به عنوان يكي از موانع توسعه شود.

وي ضمن تقدير از صندوق كودكان سازمان ملل به لحاظ اجراي پايلوت اين طرح در كرمانشاه با محوريت سازمان هاي مردم نهاد تصريح كرد: مهمترين سرمايه و ثروت استان، منابع انساني توانمند است كه اگر در مسير صحيح حرفه آموزي قرار گيرند بي شك در آينده زمينه بهره وري بيشتر از منابع و ظرفيت هاي بي بديل استان فراهم و روند توسعه اي شتاب بيشتري خواهد گرفت.

بازوند كرمانشاه را قطب و مركز منطقه غرب خواند و گفت: جوانان شايسته اين استان نيازمند توجه بيشتر هستند و در سنوات گذشته نيز برنامه هاي توسعه اي با محوريت جوانان تدوين شد و امروز نيز خوشحال هستيم كه با كمك سازمان هاي مردم نهاد و جوانان توانمند مراكز كارآفريني اجتماعي توسعه و مركز حرفه آموزي يونيسف نيز در استان و براي اولين بار در كشور افتتاح مي شود.

وي كسب رتبه سوم استان به لحاظ شاخص هاي ارزيابي وزارت كشور در موضوع ستادهاي ساماندهي امور جوانان را نيز قابل تقدير دانست و گفت: بايد باور كنيم كه جوانان مي توانند در حل بسياري از مشكلات تحت عنوان سازمان هاي مردم نهاد به ياري دولت بيايند و اين مشاركت سبب همراهي بيشتر مردم نيز مي شود.

در اين ديدار طهماسبی مدیرکل امور بین الملل، اسدی مدیرکل هماهنگی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه نيز حضور داشتند.

این مرکز با مدیریت سازمان مردم نهاد افرای سبز از سمن های فعال استان کرمانشاه قرار است در راستای  توانمندسازی، بهزیستی و کارآفرینی اجتماعی جوانان و نوجوانان در کرمانشاه از امروز شروع به فعاليت نمود.

منبع: پرتال استانداری کرمانشاه