استاندار کرمانشاه: مهارت آموزی منجر به مصون ماندن نسل جوان می‌شود

1400/5/14

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: گسترش مراکز مهارت آموزی و توانمندسازی با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی ضمن کمک به اشتغالزایی سبب مصون ماندن و دوری نوجوانان و جوانان آسیب‌پذیر از معضلات اجتماعی می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» در دیدار با معاون دفتریونیسف که برای افتتاح اولین مرکز حرفه آموزی، توانمندسازی، بهزیستی و کارآفرینی اجتماعی جوانان و نوجوانان به کرمانشاه سفر کرده بود؛ اظهار داشت: برای تقویت فرهنگ کار و تلاش احداث این مرکز با شعار انتقال از مدرسه به محیط کار اقدام بسیار ارزنده ای است و امیدوارم این تعامل و همکاری یونیسف سبب کاهش آسیب های اجتماعی در استان به عنوان یکی از موانع توسعه شود.

وی ضمن تقدیر از صندوق کودکان سازمان ملل به لحاظ اجرای پایلوت این طرح در کرمانشاه با محوریت سازمان های مردم نهاد تصریح کرد: مهمترین سرمایه و ثروت استان، منابع انسانی توانمند است که اگر در مسیر صحیح حرفه آموزی قرار گیرند بی شک در آینده زمینه بهره وری بیشتر از منابع و ظرفیت های بی بدیل استان فراهم و روند توسعه ای شتاب بیشتری خواهد گرفت.

بازوند کرمانشاه را قطب و مرکز منطقه غرب خواند و گفت: جوانان شایسته این استان نیازمند توجه بیشتر هستند و در سنوات گذشته نیز برنامه های توسعه ای با محوریت جوانان تدوین شد و امروز نیز خوشحال هستیم که با کمک سازمان های مردم نهاد و جوانان توانمند مراکز کارآفرینی اجتماعی توسعه و مرکز حرفه آموزی یونیسف نیز در استان و برای اولین بار در کشور افتتاح می شود.

وی کسب رتبه سوم استان به لحاظ شاخص های ارزیابی وزارت کشور در موضوع ستادهای ساماندهی امور جوانان را نیز قابل تقدیر دانست و گفت: باید باور کنیم که جوانان می توانند در حل بسیاری از مشکلات تحت عنوان سازمان های مردم نهاد به یاری دولت بیایند و این مشارکت سبب همراهی بیشتر مردم نیز می شود.

در این دیدار طهماسبی مدیرکل امور بین الملل، اسدی مدیرکل هماهنگی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز حضور داشتند.

این مرکز با مدیریت سازمان مردم نهاد افرای سبز از سمن های فعال استان کرمانشاه قرار است در راستای  توانمندسازی، بهزیستی و کارآفرینی اجتماعی جوانان و نوجوانان در کرمانشاه از امروز شروع به فعالیت نمود.

منبع: irna.ir