پیام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی

1400/5/22

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه با صدور پیامی ضمن گرامیداشت روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی از ایثار، ازخودگذشتگی و تلاش خالصانه و صادقانه فعالان این عرصه برای خدمت به مردم تشکر و قدردانی کرد.
 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ در متن پیام « فریبرز نجفی مهر» آمده است:

 ۲۲ مردادماه را "روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی" نام نهاده اند. روزی برای تکریم و تعظیم به تمام تلاش های آنانی که بی نام و نشان و بی هیچ تکلفی، خدمت را معنایی دیگر می بخشند. آنانی که با ایثار و انفاق و احسانِ بی ادعایشان لبخند را بر لبان کودکان کار و بی بضاعتان و محرومین استان می نشانند. آنانی که از آوارهای زلزله و خرابی های سیل هراسی به خود راه ندادند و به یاری همشهریان خویش شتافتند تا آسیب دیدگان در آن ایام تلخ بتوانند ویرانی ها و سوگ عزیزانشان را صبورانه تاب آورند. آنانی که با تمام واهمه های همه گیری کرونا، فداکارانه به محلات حاشیه نشین رفتند و ضدعفونی کردند و بسته های معیشتی و بهداشتی توزیع نمودند.

آنانی که محبت آموزش میدهند و مشق عشق می کنند تا بیماران صعب العلاج و معلولین تنها نمانند. آنانی که از دیدن شراره های افتاده بر جانِ جنگلهایِ بلوط، اشک می ریزند و برای نجات آنها حتی جان خویش را هم فدا میکنند.

 

آری روز ملی تشکل ها؛ فرصتی برای یادآوری تمام خوبی ها و دلسوزی های آنانی است که برای آخرین نفس های نیلوفران "سراب نیلوفر" و بی آبی های "سراب قنبر" و حفظ حرمت طاقبستان و بیستون و طاق گرا فریاد میزنند.

 

اینجانب این روز بزرگ را به تمام سازمان های مردم نهاد استان، فعالین اجتماعی و همه گروه های مرجع که مشارکت پذیری را در جامعه نهادینه می کنند، تبریک عرض نموده و از خداوند منان مسئلت دارم که تمام مدیران این سرزمین قدرِ حضور پراثر و ماندگار تشکل ها را دانسته و از اندیشه هایِ زلال و ایده های نابِ آنها برای حکمرانیِ خوب بهره های کافی و وافی را ببرند.

 

فریبرز نجفی مهر

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه

منبع: ostan-ks.ir