با حضور معاون یونیسف؛ پروژه انتقال از مدرسه به محیط کار برای اولین بار در کرمانشاه کلید خورد

1400/5/16

مرکز حرفه‌آموزی و توانمندسازی نوجوانان و جوانان «جمعیت افرای سبز» استان کرمانشاه با شعار «انتقال از مدرسه به محیط کار» روز چهارشنبه با حضور معاون صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، مدیرکل دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان و مدیران ورزش استان در کرمانشاه افتتاح شد.

 

«مهدی امیری» مدیر این مرکز در آیین افتتاحیه بر حمایت از نوجوانان و جوانان تا سن ۲۵ سالگی تاکید کرد و گفت: برای دور کردن جامعه هدف خود از انواع بزه‌کاری که در جامعه وجود دارد این مرکز را راه‌اندازی کردیم و افراد مستعد حرفه‌آموزی را شناسایی و آموزش می‌دهیم.

وی حمایت اداره ورزش، پارک علم و فناوری، بهزیستی و مرکز فنی‌ و حرفه‌ای برای شناسایی و آموزش این افراد را ضروری دانست و گفت: از اعتبارات، تسهیلات، تعاونی‌ها و کارگاه‌ها استفاده می‌کنیم تا بتوانیم دانش اندک نوجوانان و جوانان را به اشتغال پایدار وصل کنیم.

امیری با اشاره به اینکه این مرکز در ۱۸ ماه باید ۱۰۰ نفر یعنی ۱۵ درصد از نوجوانان و جوانان را آموزش و به محیط کار منتقل کند اظهار داشت: سعی می‌کنیم جامعه هدف را به محیط‌های صنعتی ایمن معرفی کنیم تا دوره‌های کارآموزی را در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی سپری کنند و در نهایت بتوانند در آن مرکز مشغول کار شوند.

مدیر جمعیت افرای سبز کرمانشاه در پایان گفت : امیدواریم در رسیدن به هدف خود موفق و شاهد فعالیت چنین مراکزی در سایر استانهای کشور هم باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه هم در این جلسه بر حمایت از این مرکز حرفه‌آموزی تاکید کرد و گفت: تیم خوبی از استاندار، نمایندگان مجلس و مدیران ورزشی در کرمانشاه فعالیت می‌کنند و توقعی که از وزرات ورزش و سازمان یونیسف داریم این است که این مرکز و مراکز مشابه را در این استان حمایت کنند و فقط به روبان پاره کردن بسنده نکنیم.

منبع: اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه