تقی‌زاده: سواد بدنی باعث افزایش تعاملات اجتماعی و کاهش آسیب‌ها خواهد شد

1402/5/1

مدیرکل دفتر بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان گفت: سواد بدنی یک موضوع کاملا علمی است که چنانچه یک ورزشکار از سواد بدنی آگاهی داشته باشد شاهد افزایش تعاملات اجتماعی و کاهش آسیب ها خواهیم بود.

 
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدحسن تقی‌زاده در اولین روز کارگاه آموزشی تربیت مدرس یادگیری مهارت های اجتماعی از طریق ورزش و مهارت‌های حرکتی(سوادبدنی) اظهار داشت: این نشست با حمایت و همکاری معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و صندوق حمایت از کودکان و نوجوانان یونیسف ویژه کارشناسان و مربیان آموزشی فدراسیون های ورزشی درحال برگزاری است.

وی در ادامه بیان اینکه کرد: اکنون ما در کشورمان با واقعیتی تحت عنوان پناهجویان مواجه هستیم که جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار در حوزه ورزش در راستای توانمندسازی اتباع و مهاجرین مقیم با نهادهای معتبر بین‌المللی همکاری‌های لازم را داشته و برگزار کننده جلسات آموزشی بیشتر خواهد بود.

تقی‌زاده با تاکید بر اهمیت سواد بدنی در میان جامعه ورزش افزود:  سواد بدنی یک موضوع کاملا علمی است که چنانچه یک ورزشکار از سواد بدنی آگاهی داشته باشد شاهد افزایش تعاملات اجتماعی و کاهش آسیب ها خواهیم بود.

مدیردفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان خاطر نشان ساخت: این نشست به مدت ۲ روز برگزار خواهد شد و امیدوارم با ادامه دار شدن اینچنین دوره هایی در سطح ملی و بین المللی نتایج خوبی را کسب کنیم.