ارگاه مشورتی "ترنج" ویژه سمن های منتخب کشوری در کرمانشاه خاتمه یافت

  ارگاه مشورتی "ترنج" ویژه سمن های منتخب کشوری در کرمانشاه خاتمه یافت  
1402/3/11

کارگاه مشورتی "ترنج" ویژه سمن های منتخب کشوری با حضور مدیرکل و معاون امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان و همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در هتل پارسیان خاتمه یافت.

 
به گزارش روابط عمومی ورزش و جوانان استان کرمانشاه؛ این کارگاه مشورتی به مدت 4 روز و با عنوان کارگاه مشورتی آشنایی، پیاده سازی و گسترش برنامه توانمندسازی، بهزیستی و کارآفرینی اجتماعی نوجوانان و جوانان(ترنج) با حضور نمایندگان سمن‌هایی از ۱۵ استان کشور به میزبانی کرمانشاه برگزار شد.
تقی زاده مدیرکل بین الملل وزارت ورزش و جوانان در این مراسم با اشاره به میزبانی خوب و توانایی های بالای استان کرمانشاه در حوزه توانمند سازی جوانان گفت: تلاش می کنیم استان کرمانشاه و جمعیت افرای سبز از سمن های مجوز دار ورزش و جوانان این استان را به عنوان الگویی برای سایر استانها قرار دهیم.
وی یکی از این برنامه ها را طرح توانمندسازی، بهزیستی و کارآفرینی اجتماعی نوجوانان و جوانان با شعار انتقال از مدرسه به محیط کار در سراسر کشور عنوان کرد و افزود: این پروژه از ۱۰ تیر سال ۱۴۰۰ با سه سمن(سازمان مردم نهاد) حوزه جوانان در استان های کرمانشاه، البرز و تهران استارت خورد.

کرمانشاه پیشگام در توانمندسازی نوجوانان و جوانان آسیب پذیر
منوچهر حاتمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز بااشاره به میزبانی کرمانشاه در برگزاری این برنامه، اظهارکرد:در این برنامه ۳۰ نفر از اعضای ۱۵ سمن از استانهای کشور حضور داشتند تا زمینه های اجرا و پیاده سازی طر ح های مشابه در سایر استانها را فراهم نمایند.
 
به گفته این مسئول، ارائه این آموزش ها توسط جمعیت افرای سبز از سمن‌های کرمانشاه باعث ورود تعدادی از نوجوانان و جوانان به بازار کار شده، به گونه ای که در حال حاضر یکی از بهترین مراکز تعمیر خودرو در کرمانشاه متعلق به افرادی است که در قالب این طرح آموزش دیده اند.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه کرمانشاه را پیشگام اجرای این طرح دانست و از تلاش و مشارکت کلیه مسئولینو عوامل برگزاری در این نشست و همچنین شرکت کنندگان در آن قدردانی نمود.