رییس گروه سلامت اجتماعی فرهنگستان علوم پزشکی در همایش روز ملی مددکاری اجتماعی: خدمات فعال مددکاران اجتماعی الگوی سایر بخش هاست

  رییس گروه سلامت اجتماعی فرهنگستان علوم پزشکی، خدمات فعال مددکاران اجتماعی در رصد و پیگیری مشکلات مددجویان را الگوی سایر بخش های حوزه سلامت دانست.  
1402/11/11

دکتر سید حسن امامی رضوی امروز چهارشنبه در همایش روز ملی مددکاری اجتماعی در سالن امام جواد (ع) وزارت بهداشت، گفت: یکی از اصول مهم در حوزه مراقبت های اولیه بهداشتی ارائه خدمات فعال است. یعنی اگر فرد یا بیمار به مراکز ما مراجعه نکرد ما سراغ او برویم. نمونه بارز و الگوی این گونه خدمت مددکاران اجتماعی هستند.

وی افزود: تغییر نام دانشگاه علوم توانبخشی به دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی بر اثر تغییر نگاه ها و رویکردها به حوزه مددکاری اجتماعی بود که این روند باید با قوت ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: گاهی شاهدیم یک مددکار اجتماعیِ مسئولیت پذیر برای حل مشکل یک بیمار یا یک فرد از قشر آسیب پذیر به دفتر ده ها مسئول و مدیر مراجعه می کند که این کارها بسیار ارزشمند بوده و نشان دهنده دلسوزی مددکار اجتماعی است و ضرورت توجه به مددجویان را به همه ما یادآوری می کند.

وی همچنین با اشاره به تشکیل گروه سلامت اجتماعی در فرهنگستان علوم پزشکی کشور در 10 سال اخیر بنا بر ضرورت توجه به مسائل این حوزه، بر همکاری این گروه با وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای تقویت جایگاه مددکاری اجتماعی تاکید کرد.

منبع: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی