خبر گزاری ایسنا: بیش از 2 هزار بیمار HIV مثبت در کرمانشاه عضو باشگاه مثبت هستند

  رییس انجمن غیردولتی افرای سبز کرمانشاه از عضویت بیش از دو هزار بیمار HIV مثبت در باشگاه مثبت این انجمن خبر داد.  
1394/9/20

مهدی امیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه باشگاه مثبت خدمات حمایتی و درمانی به بیماران HIV مثبت ارائه می‌دهد، گفت: در این باشگاه علاوه بر خدمات درمانی، خدمات دیگر حقوقی و اجتماعی از جمله خدمات روانشناسی، پیگیری کارهای حقوقی و نیز بحث توزیع اقلام غذایی نیز به بیماران ارائه می‌شود.

وی افزود: در این باشگاه خدمات دندانپزشکی و آزمایشگاهی به صورت رایگان برای بیماران انجام شده و علاوه بر این کمک هزینه مراجعه به پزشکان متخصص نیز به آنها داده می‌شود.

امیری اظهار کرد: همچنین در صورت نیاز اعزام این بیماران جهت انجام برخی آزمایشات خاص به تهران انجام می‌شود.

رییس انجمن غیر دولتی افرای سبز کرمانشاه افزود: همچنین در بحث اشتغالزایی برای این بیماران به سه صورت فعالیت داریم که یکی از طریق برگزاری کلاسهای آموزشی با هماهنگی فنی و حرفه‌ای، دیگری از طریق واسطه شدن برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی برای این بیماران و نیز بکارگیری آنها در برخی پروژه‌ها که خود باشگاه مثبت پیمانکاری آن را بر عهده می‌گیرد، است.

امیری به عضویت بیش از دو هزار بیمار HIV مثبت در باشگاه مثبت کرمانشاه اشاره کرد و افزود: دو مشکل عمده این بیماران بحث مشکلات مالی و از طرفی وجود انگ اجتماعی در زمینه بیماری آنهاست.

وی اظهار کرد: وجود انگ اجتماعی در زمینه بیماری ایدز موجب شده تا این بیماران حتی نتوانند موضوع بیماری خود را به بستگان درجه یک خود بگویند.

امیری با بیان اینکه بیماری ایدز نیز یکی از انواع بیماری‌های عفونی است گفت: به راحتی می‌توان با رعایت برخی نکات بهداشتی از ابتلا به این بیماری پیشگیری و در کنار بیماران HIV مثبت زندگی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا